Zdravím, zrovna v tento den sem našel skvělou cenu letenek u WizzAir a rozhodl jsem se s kamarády vycestovat, nicméně ještě musíme sehnat ubytko prvně, takže bych potřeboval rezervovat letenky, ale zaplatit je s nějakým časovým intervalem. Jde o to, že cena těch letenek se vskutku mění každý den. Poradí mi někdo, dokdy musím zaplatit letenky (bankovním převodem - 108kč poplatek myslím) od rezervace? Nechci zároveň aby mi propadly s takovou pěknou cenou, proto bych je rád rezervoval, ale nevím, jaká je tam doba. Neví někdo prosím?  .

Rezervace u WizzAir

Založil(a) ve fóru Letecké společnosti

To nevím, ale předpokládala bych, že bude mnohem vyšší, než je pár stovek EUR za jednotlivou kompenzaci.

0 Citovat

To nařízení v čl. 16 odst. 3 říká:

"Sankce stanovené členskými státy za porušení tohoto nařízení musí být účinné, přiměřené a odrazující."

Jak se teď na to dívám, tak podle našeho zákona by za to měla být pokuta od 50 000 do 1 mil. Kč.  

0 Citovat

niemandos_1 napsal(a):


Počkám 2 měsíce, jak se to vyvine a pak to dám vymahačům. Mám v tom 1600 eček, takže nějaký 50 eurový poplatek mě zase tolik bolet nebude. Už mě to nebaví.

Jen aby to nebyl 50% poplatek + DPH :)

+ vymahace nevylucuji cekani, s claimcloudem to trvalo 15 mesicu a stalo vyse popsanych 50% + DPH.

0 Citovat

Tak já vím, že to nebude zadarmo. Já reagoval jen na ten 50 eurový poplatek. Ono pořád lepší něco než nic.

1 Citovat

0 Citovat

Jo. Neproletěl jsem nic. Byl to ten první let do Aqaby prosinec 2021 myslím,  jak se to tu už probíralo. Měl jsem zpateční let za 4 dny po přiletu do Jordánska a Wizz to zrušil týden před odletem z Vídně, takže se do 14 denního intervalu dostal i ten zpáteční let. Pro mě teda dost nepochopitelně. Nevím na co Wizz čekal
Letenky jsem měl dvě pro sebe a syna.
Stály 10 euro kus. Bylo to v době Covidu.😎

0 Citovat

Po niekoľkých rokoch letím s Wizzairom, odlet o 10 a nedá sa mi stiahnuť letenka z webu, píše mi že letenky sa dajú stiahnuť najneskôr 2 hodiny pred odletom. To je teraz bežný postup? 🤦🏻‍♀️ Check in mám spravený načas. 

0 Citovat

to je divné, to se mi s Wizzem ještě nestalo, dnes jsem taky dělal check-in na neděli, a boarding pass jsem si normálně stáhnul... zkusilas web i aplikaci?

0 Citovat

Zalezi asi od destinacie, robil som Check-in do Saudskej Arabie a letenka stiahnut nesla...

0 Citovat

K diskuzi o kompenzacích: Včera mi volala milá paní z UCL, ať svoje emailové podání k odmítnuté kompenzaci nahraju znovu do online formuláře, což už jsem tedy mezitím udělal. Na téma Wizzu mi řekla, že do loňského podzimu s nimi měli oproti jiným společnostem celkem dobrou zkušenost, na jejich podání reagovali finančním plněním stěžovatelům. Potom prý nastal zlom, žádná reakce na nic, lidé, s kterými komunikovali, prý snad vyměnili. Až nyní, po zaslaných upozozrněních o zahájení šetření a hrozbou udělení pokut se Wizz probral a opět začal komunikovat. Mám dle ní tedy 6 týdnů počkat, že se mi opět ozvou.

0 Citovat

Pokud se jedná o letenky ze  SAE tak tisknou  zdarma na letišti protože elektronické wizz letenky ani jejich tisknuté tam nefungují.  

0 Citovat

janicek napsal(a):

Zalezi asi od destinacie, robil som Check-in do Saudskej Arabie a letenka stiahnut nesla...

To ano, ale v tom případě to píše, že je nutné si nechat vytisknout na letišti, a ne že je možné ji stáhnout nejpozději 2 hodiny před odletem... Spíš Katka dělá nějakou triviální chybu, třeba přehlédla odkaz ke stažení apod.

0 Citovat

Let bol Štokholm - Skopje a mne to na webe vyslovene napísalo že sa letenky z webu stiahnuť nedajú lebo je menej ako 2 hodiny do odletu. Vyznievalo to že chcú aby som si za to zaplatila na letisku. Toto majú v FAQ

Print your own boarding card 
available
up to 3 hours before departure

Každopádne som si potom stiahla appku a tam sadali stiahnuť bez problému takže tak 🤷🏻‍♀️

0 Citovat

Tak to mě vůbec nenapadlo, že letíš za hodinu a půl a teprve si chceš (asi na letišti) stáhnout BP... i když po opakovaném přečtení dotazu je to jasné. :-) Normálně když člověk dělá check-in, tak si rovnou stáhne BP (teda aspoň já), proč s tím otálet... Ale tak hlavně že to dobře dopadlo. :-)

0 Citovat

Mne to ani nenapadlo riešiť dopredu lebo však načo a doteraz so stiahnutím leteniek aj priamo na gate nebol problém 😅

0 Citovat

Tak tady je nejlepší způsob, jak získat odškodnění z WIZZ.

Cestující podal návrh k soudu a následně po tom co WIZZ nereagoval poslal do sídla aerolinky exekutora.

Peníze obdržel obratem. :-)

 

https://www.bbc.com/news/uk-engl...s-64999557

 

 

4 Citovat

To udělalo víc Britů. Teď jak to udělat na EU způsob...

0 Citovat

Uplne stejne - to co udelali ti Britove neni nic “specialniho”:) Dostat Wizze k soudu a nechat ho rozhodnout. Ono to neni tak tezke , vymahaci agentury (a to i v cechach) delaji presne to same. A ani tu agenturu neni potreba - tohle muze s pomoci pravnika udelat kazdy. 

0 Citovat

Exekutor je ten nejmensi problem. Mnohem slozitejsi a casove a financne narocnejsi je ziskat ten exekucni titul, tedy vykonatelne rozhodnuti soudu, coz muze trvat nekolik mesicu nebo i let.

1 Citovat

Jednomu rodinnému příslušníku jsem kupoval 12 dní před odletem letenky na Velikonoce (bavíme se tedy o 23 tisících za letenky pro 2). Nyní, 4 dny před odletem, se ukázalo, že letět nemůžou. Prosím, neřešme nyní absurditu této situace s ohledem na to, že jsme na cestujlevně.

Při stornu 14 dní před odletem a méně je storno poplatek 2110 Kč (85 EUR) za pasažéra a let. Normálně je proto zbytečné cokoliv rušit, ale při zaplacené ceně to stále vychází na 14500 Kč zpět.

Když nechám vrátit částku ve formě kreditu, bude mít kredit platnost rok. Já jsem vlastník účtu a jsem na faktuře za letenky jako kupující, ale nejsem pasažér. Kdo kredit může využít? Jen já (respektive já budu muset být jeden z cestujících), nebo jen původní cestující, nebo to je jedno?

Nebo je možné nechat vrátit peníze na kartu, když jim zavolám? Odkaz na "telefonická centra" ale neukazuje žádná čísla, jen 3 adresy - Sofie, Dnipro, Budapešť...

 

0 Citovat

Zkuste zavolat na jejich anglicky mluvící "pražskou" linku  + 420 225 850 035    Moje osobní zkušenost s nimi sice není valná, ale zrovna na kritizovaném fóru AL psali diskutéři, že se podařilo občas vykomunikovat potřebné. 

0 Citovat

Tak rezervaci zrušili, tak teď ještě aby přišly peníze. 😁

0 Citovat

Pred casem jsem prisel na figl, jak ten kredit prodlouzit. Najit si let, ktery zaplatis Kreditem a doplatek kartou. Kredit se ti strhne hned a pak uz to ceka jen na ten doplatek kartou, ktery neudelas. Nevim po jake dobe (asi v radu hodin) mi byl kredit pripsan zpet. S novou platnosti.

A ten kredit sel myslim pouzit jen na lety pod rezervaci, ve ktere jsem byl i ja sam.

4 Citovat

Wizzair mi od polnoci posiela maily o zmenách liniek - niektoré začína operovať Wizz Air Malta. Jedná sa prevažne o lety na západ Európy - Malaga, Madeira, Neapol. Hoci čas a dátum zatiaľ nezmenili, ponúkajú možnosť rebook aj refund. Ja osobne s Wizzom lietam rád a to najmä pre túto flexibilitu zmien, keď oni niečo prehodia. Na Silvestra Malaga za 50€ flexi tým pádom, januárová Madeira za 60€ flexi a pod. Good luck!

0 Citovat

To je ale logické. Čas ani datum se sice nezměnilo, ale původní let je de iure zrušen a nahrazen jiným letem s jiným kódem a jiným dopravcem z jiné země. Mně to přišlo na let Vídeň-Jerevan.

0